Kurtki zimowe damskie – moda na nadchodzącą zimę

Kurtka zimowa to coś, co każdy powinien posiadać w swojej szafie. Powinna być ona przede wszystkim praktyczna – ciepła (temperatura podczas zimy jest zwykle na minusie) i wodoodporna (by chronić nas przed opadami deszczu czy śniegu). Nie znaczy to, że nie może być też modna i stylowa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kurtek zimowych damskich – bardziej eleganckie i bardziej sportowe, długie i krótsze, kolorowe i czarne. Jakie kurtki zimowe damskie będą modne w nadchodzącą zimę?

Kurtki zimowe damskie – najmodniejsze modele

Najpopularniejsze modele damskich kurtek zimowych to oczywiście parka i puchówka. Puchówka sprawia, że jest nam ciepło nawet podczas takich aktywności, jak zabawa na śniegu, zjeżdżanie na sankach. To przez jej charakterystyczną podszewkę z puchem (naturalnym bądź syntetycznym). Istnieje stereotyp, że ten model kurtki pogrubia czy optycznie poszerza. Tak nie musi być. Obecnie na rynku istnieje wiele modeli, w tym dłuższe, przypominające płaszcz. Można też przewiązać kurtkę paskiem, co podkreśli talię i optycznie wysmukli. Możemy też wybrać kolor, w którym jest nam najlepiej. Ten typ kurtki jest najbardziej praktyczny, a może być szykowny.

Parka również jest kurtką ciepłą i nieprzemakalną. Jej kaptur zazwyczaj ma futro, sztuczne bądź prawdziwe – dostępnych jest wiele opcji. Parka sięga zazwyczaj do połowy uda, ale są też modele nieco krótsze i dłuższe. Również jest podszyta puchem (naturalnym lub syntetycznym), więc spokojnie można się na nią zdecydować nie tylko jesienią, ale również zimą.