Męski styl zimowy

Dawno temu minęły czasy, w których mężczyźni nijak nie interesowali się swoim wyglądem. Tak naprawdę zawsze się nim przejmowali, tyle że w pewnym momencie świat mody jakoś o nich zapomniał – na szczęście teraz dzieje się odwrotnie, a projektanci chętnie tworzą wyjątkowe kolekcje z myślą o wszystkich stylowych panach. Męska moda obowiązuje niezależnie od pory roku. Bo wbrew powszechnym przekonaniom nawet zimą można prezentować się fantastycznie. Pozwalają na to modne kurtki męskie, stylowe botki i różnorodne dodatki.

Brendi.pl

W zimowych stylizacjach główną rolę odgrywa właśnie odzież wierzchnia. Co prawda nikt nie nosi jej w pomieszczeniach zamkniętych, czyli biurach czy mieszkaniach, ale jednak zawsze ma się ją na sobie, gdy przebywa się na zewnątrz. W przypadku tego typu ubrań kluczowe jest dopasowanie ich do sylwetki. Płaszcze i kurtki muszą zgrać się z typem figury. W przypadku niewielkiego wzrostu warto zdecydować się np. na dłuższy płaszcz za kolano, który wyciągnie nieco sylwetkę i poprawi jej proporcje.

Ale nawet te super modne kurtki męskie nie stworzą całej stylizacji. Trzeba jeszcze zgrać je z odpowiednim modelem obuwia, gdyż taki elegancki długi płaszcz raczej nie zaprezentuje się dobrze z typowymi śniegowcami. Jeżeli natomiast mężczyzna ma problem z dopasowaniem do siebie butów, powinien zdecydować się na jakiś klasyczny i uniwersalny wariant. Będą nim np. czarne skórzane botki. Do tej pory były kojarzone z modą damską, ale od paru ładnych lat występują także i w tej męskiej.